To nejlepší z Kypru (letecky z Ostravy – Krakova)

To nejlepší z Kypru (letecky z Ostravy – Krakova), Kypr, 18.10.2018, Snídaně

To nejlepší z Kypru (letecky z Ostravy – Krakova) starstarstar

To nejlepší z Kypru (letecky z Ostravy – Krakova)
Termín:
18.10. – 22.10.2018
Změnit termín
Délka:5 dní / nocí
Doprava:letecky (Ostrava)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:125500767
16 490 Kč 623 € (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde


Kategorie hotelu: **
Popis
Prodloužený víkend se zkušeným průvodcem, který vás provede „ostrovem krásy a lásky“ jako nikdo jiný. Objevíte nádherné pláže, na kterých se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita, a památky, jejichž historie sahá i tisíce let zpátky. Vychutnáte si typickou místní atmosféru v Nikósii a navštívíte „město duchů“ Famagusta. Neseďte doma a vydejte se s námi prožít Kypr!
Ubytování
Na pokojích s vlastním vlastním sociálním příslušenstvím.
Strava
Během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.
Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Cestovní pojištění
EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
Den 1.
Přílet do Pafosu, zastávka na nejkrásnější kyperské pláži a večerní prohlídka města s posezením v typické taverně.
Bezprostředně po příletu se zastavíme na pověstmi opředené pláži Petra tou Romiou, která je považována za nejkrásnější na celém Kypru. Podle legend se právě zde zrodila z mořské pěny starověká bohyně lásky Afrodita.
Po zastávce na bájné pláži, kterou omývají burácející mořské vlny, přejedeme do města Pafos, ve kterém se ubytujeme. V podvečer si užijeme společnou procházku městem a také posezení v tradiční taverně s ochutnávkou místních specialit.
Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
Den 2.
Dnes navštívíme archeologický park, tradiční kyperskou vesnici a rozdělené hlavní město celého ostrova, Nikósii (Lefkósii).
Dnešní den začneme prohlídkou historického Pafosu, který byl založen již ve 4. století př. n. l. Nejprve společně navštívíme místní archeologický park, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Ohromí nás tu především podzemní královské hrobky tvořící ohromnou nekropoli skalních hrobů z helénského a římského období. Naší pozornosti neuniknou ani nádherné mozaiky v Dionýsově a Théseově vile nebo katakomby sv. Solomoni, v nichž si prohlédneme svatyni zasvěcenou židovce Solomoně, jejíchž sedm synů bylo podle pověsti kvůli své víře vhozeno do nádrže s vroucím olejem.
Po prohlídce archeologického parku se vydáme do tradiční kyperské vesničky Vouni, která proslula výrobou svíček z včelího vosku a také vynikajícím domácím chlebem, který se tu peče v jílových pecích. Společně navštívíme vinařské centrum v Troodos, kde se dozvíme o zdejší produkci vína, o kterém prý básnil Marcus Aurelius před samotnou Kleopatrou. Na konci prohlídky nás bude samozřejmě čekat ochutnávka vynikajícího kyperského vína.
Na závěr dne se přesuneme na ubytování do města Nikósie (Lefkósie), jediného rozděleného hlavního města v Evropě, které leží takřka uprostřed ostrova. Zdejší Staré Město s ohromným množstvím historických památek se pyšní tradiční kyperskou architekturou a v úzkých uličkách a na maličkých náměstích vládne atmosféra starých časů. V podvečer se vydáme na společnou procházku podél Benátských hradeb, během které uvidíme třeba Famagustskou bránu nebo Arcibiskupský palác.
Večerní volno může každý využít dle své libosti. Poté návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
Den 3.
Celodenní výlet za nejkrásnějšími místy východního Kypru, který je součástí Severokyperské turecké republiky.
Naší dnešní první zastávkou bude město Salamis, které ve starověku bývalo hlavním městem Kypru. Zde si prohlédneme zachovalý komplex antických památek (římské divadlo, lázně, starověké mozaiky, amfiteátr) a uvidíme také kostel sv. Barnabáše, v němž se údajně narodil patron Kypru, který na ostrově šířil křesťanství a později byl pro svoji víru ukamenován.
Odpoledne se vypravíme do Famagusty. V minulosti bylo toto místo oblíbenou destinací společenské smetánky, po invazi turecké armády v 70. letech však většina řeckého obyvatelstva uprchla, a tak se z dříve vyhlášeného letoviska stalo „město duchů“. Společně se podíváme na místní Citadelu, do které William Shakespeare situoval své slavné drama Othello. Naší pozornosti neunikne ani mešita Lala Mustafa Paşa Camii, která dříve bývala katedrálou a dodnes dominuje siluetě Starého Města. Projdeme se kolem Benátských hradeb a na závěr prohlídky nás čeká také procházka čtvrtí Varosia, která byla před tureckou invazí zdejším hlavním turistickým centrem.
Na závěr dne nás čeká návštěva přírodní rezervace Karpas s divokými kyperskými osly a poté také zastávka na tzv. Zlaté pláži s možností koupání.
Návrat na hotel ve večerních hodinách.
Den 4.
Příjemný den strávíme poznáváním nejkrásnějších míst severního Kypru a na závěr se podíváme do turecké části Nikósie (Lefkósie).
Po snídani se společně vydáme do přístavního města Kyrenie, které má půvabnou polohu na místě obklopeném mořem a skalnatými kopci. Zde společně zhlédneme středověkou pevnost a v místním muzeu se podíváme na nejstarší vrak obchodní lodi na světě z doby Alexandra I. Velikého. Po prohlídce města společně navštívíme pohádkový hrad sv. Hilariona vyrůstající ze strmé skály, který údajně inspiroval Walta Disneyho k vytvoření paláce zlé královny v klasické pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. Ruiny a vysoké věže hradu nám nabídnou překrásné výhledy do okolí.
Odpoledne nás ještě čeká návštěva augustiniánského kláštera Bellapais, jehož historie sahá až do počátku 13. století. V klášterním komplexu ochutnáme speciality severokyperské kuchyně v jedné ze zdejších autentických taveren.
Na závěr dne se vydáme na prohlídku turecké části hlavního města, tedy Lefkósie. Zde si prohlédneme Selimovu mešitu, která kdysi bývala katolickým kostelem a dnes se jedná o nejkrásnější ukázku gotické architektury na Kypru. Společně navštívíme také Büyük Han, velký tradiční hostinec zbudovaný v osmanském stylu v bývalém karavanseráji. Následovat bude volný čas ve Starém městě.
Ve večerních hodinách příjezd na hotel v Pafosu, ubytování.
Den 5.
V brzkých ranních hodinách transfer na letiště a odlet do ČR.
Cena zahrnuje
letenka Krakov – Paphos – Krakov se všemi poplatky, transfer Ostrava – Krakov – Ostrava, kabinové zavazadlo, transfer letiště – hotel – letiště, transfer dle programu zájezdu, 4x ubytování v hotelu 2* (2x Paphos, 2x Nicosia), 4x snídaně, průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje
odbavované zavazadlo, jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech, vstupné do památek, cestovní pojištění, Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč
Pořadatelem tohoto zájezdu je Radynacestu, s.r.o., IČ 28659112.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK