To nejkrásnější z Normandie + Paříž

To nejkrásnější z Normandie + Paříž, Francie, 19.7.2018, Snídaně

To nejkrásnější z Normandie + Paříž starstar

To nejkrásnější z Normandie + Paříž
Termín:
19.7. – 24.7.2018
Změnit termín
Délka:6 dní
Doprava:letecky (Ostrava)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:123470747
17 990 Kč 679 € (-0 %)
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ (letecky z Ostravy – Krakova)
Popis
Hrdá Normandie a Paříž – Francie, jak ji neznáte! Během jediného zájezdu se vydáte za krásami normandské přírody, po stopách dávné minulosti a vychutnáte si metropoli nad Seinou. Budete obdivovat katedrálu v Rouenu, hrázděné domy v Honfleuru i Monetovy zahrady. Nevynecháte útesy Étretat ani tajemný klášter Mont-Saint-Michel a stihnete i Eiffelovku. Zažijte Francii s vůní calvadosu, kumštem malířů a slavnou historií – objevujte Normandii jako cestovatel!
Ubytování
2* a 3* hotely na trase zájezdu
malé útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením
Strava
hotel podává snídani formou bufetu
během dne bude možnost zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování
Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Cestovní pojištění
EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (85 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
Den 1.
Odlet do Paříže, odjezd směr Normandie, první zastávka v městečku Claude Moneta Giverny.
Odjezd z Ostravy objednaným transferem na letiště v Krakově, odlet z Krakova. Po příletu do Paříže už na nás bude čekat pohodlný autobus, kterým se vydáme směrem do Normandie. Naší první zastávkou bude vesnička Giverny, kde pobýval a tvořil Claude Monet. Prohlédneme si jeho dům a také úžasné zahrady, včetně leknínových jezírek, které jej inspirovaly k řadě slavných obrazů (cyklus Lekníny můžete zhlédnout na závěr zájezdu v pařížské Orangerii).
K večeru se pak přesuneme do hlavního a nejníže položeného města horní Normandie – Rouenu, jednoho z nejstarších francouzských měst. Ubytování v hotelu.
Den 2.
Prohlídka Rouenu, návštěva ruin opatství Abbaye de Jumièges a malebných útesů v Étretatu.
Po snídani si společně prohlédneme středověké centrum Rouenu, symbol francouzského umění a historie. Právě zde byla totiž upálena francouzská hrdinka Johanka z Arku. A zdejší katedrálu také nesčetněkrát maloval v různých denních dobách a ročních obdobích sám Claude Monet. Během prohlídky staré části města uvidíme gotickou katedrálu Notre-Dame, známou z Monetových obrazů, Velký orloj, náměstí Place du Vieux-Marché, na kterém byla Johanka z Arku upálena či Justiční palác, klenot renesanční architektury.
Cestou k pobřeží se zastavíme ve známém opatství Abbaye de Jumièges, které je opravdovým klenotem údolí Seiny. Majestátní opatství, které bylo údajně založeno sv. Philibertem roku 654, je dnes sice už ruinou, ale s dobře dochovanými věžemi a centrální lodí z 11. století.
Odpoledne se protáhneme při lehké pěší turistice na pobřeží u lázeňského městečka Étretat, v jehož okolí se nachází majestátní skalní útvary. Příjemná pěšinka nás zavede k osamocené „jehle“ v moři i ke skalním branám, které Maupassant kdysi přirovnal ke slonovi, jenž svůj chobot noří do oceánu.
Večer ubytování v hotelu v přístavním městě Le Havre.
Den 3.
Ikonický most Pont de Normandie, umělecké městečko Honfleur a odpoledne ve znamení míst spojených s 2. světovou válkou a vyloděním spojeneckých vojsk v Normandii.
Ráno přejedeme autobusem přes ohromný Pont de Normandie, konstrukčně zajímavě řešený most přes řeku Seinu, který od roku 1995 spojuje Horní a Dolní Normandii. Den začneme prohlídkou opevněného městečka Honfleur s malebným přístavem, jenž inspiroval mnoho malířů. Vznikla tady tzv. Honfleurská škola, která vedla k vytvoření impresionistického směru.
Odpoledne se přesuneme k místům, kde na konci druhé světové války proběhlo proslulé vylodění spojenců, při kterém došlo k prolomení Hitlerova Atlantského valu. Zastavíme se v malebném městečku Arromanches-les-Bains, kde můžeme navštívit muzeum věnující se vylodění. V okolí pláže si prohlédneme stále patrné zbytky umělého přístavu Mulberry, zbudovaného spojenci. Pokračovat budeme k pláži Omaha. Po cestě se zastavíme u zbytků německé dělostřelecké baterie.
Den zakončíme návštěvou památníku a největšího amerického vojenského hřbitova na pobřeží v Colleville-sur-Mer.
Den 4.
Návštěva ikony regionu a jednoho ze symbolů Francie kláštera Mont Saint-Michel, přejezd do Bayeux a večerní návrat do Paříže.
Po snídani nás čeká přesun o několik století zpět, protože navštívíme unikátní ostrov s goticko-románským klášterem Mont-Saint-Michel, který je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem Francie. Tento „Merveille“, tedy zázrak, se od roku 1979 řadí na seznam světového dědictví UNESCO.
Odpoledne se zastavíme v městečku Bayeux, které se může pochlubit největší a nejstarší tapisérií ve Francii. Tato pozoruhodná výšivka, nazývaná též jako Tapisérie královny Mathildy, je téměř tisíc let stará a tvoří osm samostatných kusů plátna, spojených navzájem v délce 70 metrů, připomínající vítězství u Hastings a dobytí Anglie.
Večerní příjezd do Paříže a ubytování v hotelu. Zájemci se mohou individuálně vypravit na večerní toulání ulicemi Montmartru nebo na romantickou procházku podél Seiny.
Den 5.
Celodenní poznávání koutů Paříže, návštěva Eiffelovy věže a katedrály Notre Dame, prohlídka čtvrti Cité a Montmartre.
Poslední den bude patřit Paříži, kde společně uvidíme ta nejkrásnější místa města nad Seinou. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejíhož vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde), kde byla za francouzské revoluce umístěna obávaná gilotina.
V samém historickém jádru Paříže, na ostrově Ile de la Cité, si odpoledne prohlédneme fascinující katedrálu Notre-Dame, proslavenou románem Victora Huga „Zvoník u Matky Boží“. Uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce.
K večeru si užijeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s malebným náměstím malířů Place de Tertre. Bělostná bazilika Sacre-Coeur poskytuje nádherný výhled na Paříž i příjemné místo k odpočinku. Při procházce romantickými uličkami této čtvrti uvidíme i slavný kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
Den 6.
Odlet zpět do Polska dle letových řádů, návrat zpět do ČR.
V závislosti na čase odletu transfer na letiště, odlet do Krakova a návrat zpět do Ostravy.
Cena zahrnuje
letenka Krakov – Paříž – Krakov se všemi poplatky, kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže, transfer Ostrava – Krakov – Ostrava, doprava autobusem v Normandii, transfer v Paříži na letiště, 5x ubytování v 2* a 3* hotelu po trase, 5x snídaně, průvodce po celou dobu zájezdu
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění léčebných výloh, vstupné na místě, požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba), Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 700 Kč
Pořadatelem tohoto zájezdu je Radynacestu, s.r.o., IČ 28659112.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK